Manikúra

KLASICKÁ MANIKÚRA
Najprv sa nanesie dezinfekcia, ktorú si rozotrieme na ruky a nechty. Ďalej použijeme zmäkčovač kožičky, ktorý kožičku zmäkčí a následne použijeme tzv. pusher (zatláčač kožičky), ktorým zatlačíme kožičku opatrne, aby sme nepoškodili nechtové lôžko a neporezali zákazníčku. Voľakedy sa kožička odstihávala, dnes sa len zatlačuje, príp. sa odstrihne len nadbytočná časť po zatlačení. Ďalej nechty opílime do požadovaného tvaru. Najčastejšie sa nechty pílnikujú do oblého tvaru, ktorý kopíruje koniec prstu. Niektoré ženy však dávajú prednosť rovnému zapilovaniu nechtov, tzn. že necht uprostred zapílime tak, aby nebol vôbec zaoblený. Vyskúšať môžeme oba spôsoby a zvolíme si ten, ktorý nám najviac vyhovuje. Po zapílovaní nechtov nanesieme olejček, ktorý jemnými krúživými pohybmi vmasírujeme do nechtovej kožičky, dáme krém a rozotrieme. Nanesením krému je manikúra hotová.
FRANCÚZSKA MANIKÚRA
Francúzska manikúra dnes patrí k bežným spôsobom ako skrášliť nechty. Mnoho žien na ňu nedá dopustiť, pretože vyzerá prirodzene, upravene a hodí sa ku každému oblečeniu aj farbe. Je to v podstate len biely prúžok na konci nechta. Tento prúžok však dokáže necht neuveriteľne skrášliť. Zvyšok nechta je nalakovaný jemne ružovým lakom. Celá francúzska manikúra býva ešte zafixovaná bezfarebným lakom, ktorý predĺži jej trvanlivosť. Nechty s francúzskou manikúrou vyzerajú dlhšie a zdravšie. Francúzske lakovanie: (postup na doma) Stačí si kúpiť biele papierové šablóny, ktoré sú na to určené. Nechty najprv upravíme klasickou manikúrou. Potom prilepíme papierovú šablónu na končeky nechtov podľa toho aké dlhé nechty máme. Zvyšok nechtu nalakujeme bielym lakom a necháme zaschnúť. Keď je lak suchý, šablónu odlepíme a zvyšok nechtu nalakujeme jemným ružovým lakom. Na záver celý necht prelakujeme bezfareným lakom. Tým je francúzska manikúra hotová.
JAPONSKA MANIKÚRA
Japonská manikúra je spôsob ako udržať nechty nielen krásne, ale aj zdravé. Jej hlavným princípom je vlastne leštenie nechtov. Tento spôsob manikúry vznikol pred monohými storočiami v Japonsku. Názov P-Shine pochádza od Tokijskej firmy, ktorá sa od roku 1958 venuje výrobe produktov pre túto metódu. V dnešnej dobe sa stáva P-Shine hitom po celom svete. Je to predovšetkým vďaka prirodzenému vzhľadu a pozitívnemu vplyvu na zdravie nechtov. Naviac celá metóda využíva čisto prírodné produkty ako sú včelí vosk, materia kašička, kremičitá hlinka alebo prášok z lastúr. Japonská manikúra je vhodná pre mužov aj ženy, ktoré chcú mať svoje nechty na pohľad dokonalé. Výsledok sa vzdialene podobá klasickej manikúre s použitím bezfarebného laku. Nechy sú však touto procedúrou aj ošetrené. Technika P-Shine nechty vyživuje, dodáva im vitamíny, podporuje prekrvenie a rast nechtov, spevňuje ich a povrchovo chráni. Hodí sa pre zle rastúce, lámavé a rozštiepené nechty. Na japonskú manikúru sa nelakuje a neodporúča sa pre zničené alebo tenké nechty. P-Shine-postup: Pri tejto procedúre je potrebné najskôr ošetriť nechty klasickou manikúrou. Na pripravené nechty môžeme pomocou špeciálnej jelenicovej lešticky začať nanášať P-Shine pastu obsahujúcu včelí vosk a materiu kašičku. Postupne zaleštíme do nechtu a úplne ho vyhladíme. Zalešťujeme len jedným smerom. Posledná fáza je prášok vyrobený z drtených lastúr, ktorý opäť jedným smerom zalešťujeme do nechtu. Ten pomáha k vysokému lesku a ochrane nechtu. Celá procedúra trvá probližne 30 minút. Je vhodné ju aplikovať 2-krát mesačne.

Foto: